Etykietki z ambicją

Teekampagne dostarcza Państwu wszystkich istotnych informacji na temat herbaty Darjeeling bezpośrednio na opakowaniu.
W przypadku wina przyzwyczajeni jesteśmy, że etykietka na butelce jest rodzajem orientacji dla kupującego. Niemieckie prawo winiarskie reguluje używanie informacji dotyczących pochodzenia i gatunku winogron i określa szczegółowo, co na etykietce zawarte być musi i to, co może. Teekampagne przejęła te zasady jako wyjściowy punkt dla rozwoju własnych standardów jakości, dostarczając w ten sposób Państwu wszystkich najistotniejszych informacji na temat herbaty Darjeeling i to bezpośrednio na opakowaniu – bez ozdobników i reklamowej liryki, jedynie fakty:

Teekampagne
jest przykładem, jak uniwersytecka wiedza wykorzystywana być może w praktyce biznesowej.

First Flush
określa czas zbioru, w którym to herbata została zrywana: First Flush (zbiór wiosenny) albo Second Flush (zbiór letni)

Rodzaj, gradacja liścia
– FTGFOP 1 – określa najwyższą jakość zebranych liści. Przerabiane zostają jedynie dwa najwyższe liście pędu z jednym pączkiem, z jak największym udziałem tzw. „golden tips“ – delikatnych czubków. Wyselekcjonowane w końcowym procesie fermentacji liście określają najwyższy stopień jakości i oznaczone są cyfrą 1.

Znak czystości produktu
Board of India odznaczył nas już w roku 1988, jako pierwszą firmę w Niemczech, tym znakiem ochronnym, gwarantującym pochodzenie i jednorodność herbaty Darjeeling.

Analiza pozostałości
Każda partia herbaty zostaje wielokrotnie kontrolowana na pozostałości pestycydów i innych chemicznych środków ochrony roślin. Wynik kontroli publikujemy na każdym opakowaniu produktu.

Znak czystości
Board of India wprowadził znak ochronny, gwarantujący 100%, czystą herbatę Darjeeling i przyznaje w ten sposób licencje w celu wykluczenia dodawania do niej mniej wartościowej herbaty z innych regionów. Znak ten został nam przyznany w 1988 roku, jako pierwszej firmie w Niemczech. W konsekwencji byliśmy pierwszym niemieckim przedsiębiorstwem, które podpisało tę umowę licencyjną.

Znaki Bio i Naturland
Ilość naszej organicznej herbaty Darjeeling konsekwentnie wzrasta. Certyfikacja Naturland zapewnia najwyższe standardy ekologiczne, kontrolując również przestrzeganie standardów socjalnych.

Przydatność do spożycia
Przez to, że herbatę można magazynować przez dłuższy czas, nadaje się ona do dłuższego przechowywania i robienia zapasów. Kupujcie zatem Wasz roczny zapas!

Identyfikowalność
Na naszej stronie internetowej możecie Państwo wpisac numer i określenie serii, by móc prześledzić, aż do źródła, pochodzenie wszystkich herbat.

Pochodzenie
W tym miejscu dowiecie się Państwo, z której plantacji pochodzi Wasza herbata.