Subtelna herbata z charakterem

Czarna czy zielona? Każdy rodzaj naszej herbaty Darjeeling pochodzi z tych samych krzewów. To czas zbioru pąków i liści, jak również proces produkcji decydują o tym, czy będziemy mieli do czynienia z herbatą czarną z pierwszego zbioru, czy też zieloną – niefermentowaną.
Wszystkie one pochodzą z kontrolowanych, ekologicznych upraw i odznaczają się najwyższą jakością liści: FTGFOP1 (Finest Tippy Golden Flowery Orange Pekoe). Wiele z nich posiada ponadto certyfikat Naturlandu.

Subtelna herbata z charakterem

Lubią Państwo lekkie i pachnące herbaty?
Powinni więc Państwo spróbować czarnej herbaty Darjeeling First Flush. Określenie first flush oznacza, że jest to pierwszy zbiór po przerwie zimowej. Pąki i liście zrywane są od końca lutego do końca kwietnia, a smak zaparzonej z nich herbaty jest łagodny, kwiatowy. Płyn w filiżance ma jasną, złocistą barwę.

Wolicie Państwo raczej mocniejszą herbatę, być może z mlekiem, albo z cukrem? Prosimy więc skosztować czarnej herbaty z drugiego zbioru: Darjeeling Second Flush. Drugi zbiór pąków i liści odbywa się w czasie od początku czerwca do początku lipca. Pochodząca z niego herbata jest mocniejsza, a jej smak pełniejszy. W filiżance obserwujemy nasycony, miodowy kolor.

A może reflektują Państwo na coś specjalnego?
W tym wypadku polecamy herbaty z określonych, wybranych plantacji: Simply Estate Teas. Każda z nich pochodzi z tylko jednej ze słynnych plantacji herbaty w Darjeelingu. Herbaty te są wysoko cenione przez swych amatorów. Tak, jak na charakter wina wpływa określony teren uprawy winorośli, tak i w przypadku herbaty o jej specyficznym, niepowtarzalnym smaku decyduje położenie plantacji. Jak wiadomo, podstawową zasadą, jaką kieruje się Teekampagne, jest działać w sposób najprostszy, a magazynowanie większych ilości Gartentee niepotrzebnie napędzałoby koszty. Z tego względu oferujemy każdorazowo tylko jedną partię First Flush herbata ogrodowa oraz Second Flush herbata ogrodowa. Gdy zostaną one wyprzedane, sprowadzamy kolejną partię. Jeżeli jest nam wiadome, jaka herbata, to znaczy z którego ogrodu, jest aktualnie w sortymencie, zamieszczamy odpowiednią informację w naszym sklepie internetowym – Onlineshop.

Jest rzeczą zroumiałą, że za swoje pieniądze chcieliby Państwo otrzymać jak najwięcej, po prostu coś szczególnego. Wszystkie nasze herbaty odznaczają się wysoką jakością, a do tego wyjątkowo atrakcyjną ceną. Herbata Selected Darjeeling jest ze wszech miar wszechstronna, po prostu uniwersalna. Jest ona starannie wyselekcjonowana z roślin pochodzących z różnych zbiorów. Z charakteru przypomina First Flush, ale w filiżance ma barwę ciemniejszą . Ponieważ w tym wypadku nie kierujemy się bezwzględną zasadą żniw w ściśle określonym terminie, możemy więc uzyskać ją i zaoferować na korzystniejszych warunkach.

Reflektują Państwo może na herbatę, która nie została poddana procesowi fermentacji? Jeśli tak, to proponujemy Państwu zielony Darjeeling. Pochodzi ona z tych samych krzewów, co czarna, ale w procesie jej produkcji pomija się fazę fermentacji (patrz: proces produkcji). W smaku odznacza się lekką goryczką, jest przy tym łagodna, z nutą świeżości. Zbiory liści na herbatę zieloną odbywają się późno, pod koniec roku. Dość często zdarza się, że aktualne żniwo dociera do nas dopiero w nowym roku kalendarzowym.

Wolą Państwo nabyć zieloną herbatę w większym opakowaniu? Jeśli tak, to polecamy właśnie tę.
Wielu naszych klientów zwróciło się do nas z życzeniem, aby mogli zieloną herbatę otrzymywać w torebkach jednokilogramowych – oczywiście wyszliśmy temu życzeniu naprzeciw i oferujemy tę selekcjonowaną herbatę w takich właśnie opakowaniach, i to po rzeczywiście atrakcyjnej cenie.

Być może ktoś z Państwa ma akurat niewiele czasu albo jest w podróży? Wtedy sprawdzi się herbata w woreczkach – czarna z pierwszego zbioru (First Flush), albo zielona. Dzięki przezroczystym siateczkom z poliaktydu, wyprodukowanym z biodegradowalnych surowców, wyraźnie widać zawartość. Tak samo, jak w przypadku herbaty sypkiej, również i tutaj mamy do czynienia z wysoką jakością liści (FTGFPO1).